Přeskočit na obsah stránky

facebook
 

Solno parní sauna

Vliv sauny na organizmus

Solná sauna v sobě skrývá benefity klasického saunování společně s pozitivními účinky haloterapie, tedy inhalování soli v prostředí solné jeskyně.Solná sauna je dokonce známa již od dob starověkých lázní.

Haloterapie pomáhá nejen při potížích s dýcháním

Haloterapie, tedy vdechování solných mikročástic, představuje druh léčby v solných jeskyních i solných saunách, vhodný především pro nemoci horních a dolních cest dýchacích,např.astma, onemocnění plic či chronická bronchitida. Pozitivní účinky má však haloterapie i při dermatologických potiších jako jsou nejrůznější kožní alergie, lupenka nebo exémy. Zlepšit zdravotní stav může i u osob se sníženou funkcí štítné žlázy, poruchami pohybového ústrojí a onemocněními srdečně – cévního charakteru.

V solné sauně se díky její speciální konstrukci pohybuje vlhkost mezi 30-60%, protože nedochází k prudkému odpařování vody , vlhkost se udržuje na vyšších hodnotách díky samotnému prostředí sauny.Takže se v solné sauně dýchá bezproblémově i těm, komu klasická suchá sauna přináší potíže s dýcháním.Všem těm kdo trpí dnes zcela běžnými civilizačními poruchami ať už jde o neurózu, deprese, ale i zcela běžné projevy stresu a únavy.

Poznatky a pravdy o soli

Přísloví – sůl nad zlato, to věděli již naše babičky a lidoví léčitelé.Jeden z francouzských biologů zjistil kolem roku 1895, že chemické složení mořské vody je podobné jako složení krevní plazmy.

Slaná voda je přirozené prostředí, ve kterém se nachází lidský plod.

Afrodita, bohyně krásy, podle starých legend, vznikla z mořských slaných vln a mořské pěny.

A jedna z nejkrásnějších žen starého světa, Kleopatra, používala kosmetiku která měla původ z mořské soli.

Poruchy imunity u dětí a dospělých.

 


 
redakční systém, tvorba www stránek, webdesing, e-shop, jak založit internetový obchod